/
Beyşehir, Konya
Genel

Türkiye’nin dijital oyun, animasyon, dijital sinema, genel internet yayıncılığı ve dijital içerik ekosisteminin kurulması kapsamında başlatılan OG’21 Oyun Geliştirme Yaz Kampı, Konya Beyşehir Gölü Kamp Alanı’nda Türksat’ın iletişim desteğiyle gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Dijital Oyun Vadisi’nin de kurulması amaçlandığı etkinlite yerli ve yabancı şirketler, akademisyenler, sektör ustaları, yatırımcılar, İK, finans, dijital dönüşüm, reklam, tanıtım ve sosyal medya gibi alanlardaki profesyoneller bir araya geldi.

Sektöre yeni giriş yapan gençlerle, kuracakları stüdyolara ve yeni oyun fikirlerine yatırım yapmak isteyen büyük oyun firmalarından temsilcilerin bir araya geleceği kamp organizasyonun son iki gününde (28 – 29 Ağustos ) düzenlenecek olan atölye çalışmaları ve yarışmalar Türksat Tanıtım kanalından canlı olarak yayınlandı. Etkinliğin uydu üzerinden canlı olarak yayınlanmasıyla kamp programı Türksat’ın kapsama alanı içinde kalan diğer ülkelerdeki oyun meraklıları tarafından da takip edilebildi.