“Oyunumu Kodluyorum” Yarışmasının Ödülleri Sahiplerini Buldu

Buradasınız

Ankara Valiliği himayesinde Altındağ Cebeci Ortaokulu’nun eşgüdümünde ortaokullar arası 2. Ulusal “Oyunumu Kodluyorum” yarışması ödül töreni yapıldı.

Türksat A.Ş. desteğiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) gerçekleştirilen ödül törenine Ankara Valisi Vasip Şahin, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Anıl Yılmaz, BTK Kurum Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek ile Türksat Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Yeşilçimen’in yanı sıra, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın açılışında konuşan Vali Vasip Şahin, yarışmanın düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eskiden çocukların kendi oyuncaklarını kendilerinin ürettiğini hatırlatan Şahin, “Şimdi bu hazzı bilmeyen bir neslin yetiştiği endişesini taşıyordum. Ancak, bu yarışmada görüyorum ki yine kendi oyununu üretebilen bir nesil var. Buradaki fark üretimi teknoloji kullanarak yapmaları.” şeklinde konuştu.

Tören dereceye giren öğrencilerin plaket ve ödüllerinin protokol üyeleri tarafından teslim edilmesinin ardından sona erdi.

Etkinlik Yeri: 
Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Perşembe, Nisan 25, 2019