Savunma Sanayii Zirvesi Yapıldı

Buradasınız

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından ilk kez düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi, 12-13 Aralık 2018 tarihlerinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Teması “Küresel Güç Türkiye” olarak belirlenen zirveye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türksat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M. Vecdi Gönül ve Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ile birlikte savunma ve teknoloji alanında hizmet üreten kurumların yöneticileri katıldı.

Açılış konuşması Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan etkinlikte “kara”, “hava”, “deniz”, “siber” ve “uzay” sektörlerinin önde gelen kurumlarının yöneticileri tarafından, “finansman”, “insan kaynakları”, “yenileme”, “teknoloji - inovasyon – üretim” başlıklarında konuşmalar yapıldı.

Etkinlik Yeri: 
Beştepe, Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Çarşamba, Aralık 12, 2018 to Perşembe, Aralık 13, 2018