“Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği için Teknik Yardım Projesi” tanıtım töreni yapıldı

Buradasınız

“Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği için Teknik Yardım Projesi” tanıtım töreni, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve bakanlık bürokratlarının katımıyla gerçekleşti.

Bakan Ahmet Arslan, bakanlık olarak öncelikli misyonlarının, bütün vatandaşların hizmetlerden eşit olarak yararlanma hakkını tesis etmek olduğunu söyledi.

Söz konusu projenin, insanı merkeze koyduğunu ifade eden Arslan, projenin engelli-engelsiz, genç-yaşlı, bütün vatandaşları kapsayacağını bildirdi. Arslan, projeden sonra engellilerin ve hareket kısıtlılığı olanların hayatın her alanında daha aktif ve görünür olacakları için en üst seviyede farkındalığın sağlanacağını bildirdi.

Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından ortak finanse edilen proje, yaşlı ve engelli vatandaşların yolcu taşımacılığı hizmetlerine erişimlerini iyileştirmeyi amaçlıyor. Projede ele alınan temel gruplar yaşlı ve engelli bireyler olmakla birlikte, proje aynı zamanda sıklıkla benzer sorunlarla karşılaşan diğer gruplar için de yolcu taşımacılığı hizmetlerine daha iyi erişimi hedefliyor.

Etkinlik Yeri: 
Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Perşembe, Kasım 30, 2017