Türksat, 2. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’ne katıldı

Buradasınız

Türksat A.Ş., 2. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’ne katıldı.

24 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen etkinlik Türksat desteğiyle gerçekleştirildi.

Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan siber güvenlik ve kişisel verilerin korunması konuları, Kişisel Verilerin Korunması Kurumu himayesinde gerçekleştirilen 2. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi’nde ele alındı. Konunun taraflarını bir araya getiren etkinliğin açılış konuşmasında e-Safe kurucusu Musa Savaş, zirvenin kişisel verileri koruma noktasında Türkiye’deki farkındalığın artmasına olumlu katkı sağlaması amacıyla yapıldığını dile getirdi.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ise 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile uyumluluğu, bir maliyetten ya da yükümlülükten ziyade, insana hizmetin bir adımı olarak gördüklerini söyledi. Kişisel verileri koruma konusunun hem hukuki hem de teknik yönlerini kabul ettiklerini belirten Bilir, “Aslında bu uyumluluk, bir farkındalık, bir bilinçlilik sorunudur. Hepsini topladığımızda bir kültür sorunudur.” dedi. Bilir, konuşmasında şunları kaydetti:

Kişisel Verileri Koruma Kanunun yürürlüğe girmesi ile Türkiye’de yeni bir sistem başlamıştır. Her toplantımızda ifade ediyoruz. Bu kanun ile yaşamaya alışmak zorundayız. Bu kanuna uyum aslında insanımıza verdiğimiz değerin göstergesidir.

Türksat Hukuk Müşavirliği’nden Avukat Başak Deprem etkinlik kapsamında yaptığı sunumda, Türksat A.Ş. Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) Projesi ile projede edindiği tecrübeleri ve konu hakkındaki önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Etkinlik Yeri: 
Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Çarşamba, Nisan 24, 2019