/
Lütfi Kırdar Kongre Salonu, İstanbul
Genel

Mimar ve Mühendisler Grubu'nun  (MMG), düzenlediği “3. AR-GE & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi” 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Türksat’ın iletişim sponsorluğunda gerçekleşti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın açılışına katıldığı zirvede iki gün boyunca 14 farklı oturumda 60 konuşmacı yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan “İnternet Ekonomisi: İletişim Sektörünün Yenilikçi Dönüşümü” oturumuna başkanlık etti.

Zirvede teknoparklar, kalkınma ajansları, AR-GE merkezleri ve üniversiteler tek bir çatı altında buluşurken, sektör yöneticileri de bir araya gelme imkânı buldu. Uzay araştırmalarından savunma sanayiine, enerjiden çevre konularına kadar buluşların ve icatların sergilendiği etkinlikte, Türkiye’deki AR-GE çalışmaları, AR-GE’nin ticarileştirilmesi ve sanayide dönüşüm gibi konular değerlendirildi.

Etkinlik kapsamında açılan Türksat standında ziyaretçilere Türksat’ın yürüttüğü AR-GE projeleriyle ilgili bilgi verildi.