Türksat, Bilişim Profesyonelleri Semineri'ne Katıldı

Buradasınız

Semor Organizasyon tarafından düzenlenen Bilişim Profesyonelleri Semineri (ITP'18), bu yıl 13-16 Aralık tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. “Akıllı Kentler” temasıyla düzenlenen etkinlikte Türksat, akıllı şehir çözümleriyle yer aldı.

Etkinlik açılışında konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Türkiye’nin kapsam olarak en büyük akıllı şehir projesini hayata geçirdiklerini ve bu projede Türksat ile birlikte çalışarak yapılan çalışmalara katma değer sağlandığını ifade etti.

“Akıllı Kentin Teknolojisi” adlı panelde konuşan Türksat Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil Yeşilçimen, Türksat’ın e-Devlet Kapısı altyapısı ile başlayan bilişim yolculuğunda kamu kurumlarının e-dönüşüm ihtiyaçlarına çözüm ürettiğini belirtti. Değişen koşullara göre ortaya çıkan ihtiyaçlar için de gelişimin devam ettiğini söyleyen Dr. Yeşilçimen, akıllı kent teknolojilerinin buna güzel bir örnek olduğunu ve Antalya ile birlikte güzel bir çalışmaya imza atıldığını ifade etti.

“Akıllı Kent Güvenli Kent” panelinde konuşan Türksat Akıllı Çözümler Program Yöneticisi Halit İnce, akıllı şehir projelerinde iletişim yönetiminin altını çizdi. Akıllı şehir projelerinin çok paydaşlı olduğunu ifade eden İnce, bu projelerin başarıya ulaşması için paydaş yönetiminin ve iletişimin kritik öneminden bahsederek Türksat olarak proje yönetimi alanında kuvvetli olduklarını ve akıllı çözümlere ihtiyaç duyan kamu kurumlarıyla çalışmaya her zaman hazır olduklarını belirtti.

Açılan Türksat standı ile etkinlik katılımcılarına akıllı çözümlerle ilgili bilgi verildi.

Etkinlik Yeri: 
Antalya
Etkinlik Tarihi: 
Perşembe, Aralık 13, 2018 to Pazar, Aralık 16, 2018