/
Ankara
Genel

Türksat, Hacettepe Kariyer Günleri’nde

Hacettepe Kariyer Günleri 24-28 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Etkinligin son gününde Türksat adına Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Ömer Faruk Çöllüoğlu ile Uydu Programları Direktörü Mustafa Mehmet Nefes de birer sunum gerçekleştirdi.

Hacettepe Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen "Hacettepe Kariyer Günleri" etkinliğinde alanlarında başarılı olmuş bürokratlar, sanatçılar, işverenler, öğretim üyelerini gençlerle buluşturdu. Hacettepeli öğrencilerin iş dünyasını tanımaları ve gelecekte iş seçimlerine ışık tutabilmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Covid-19 tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliğinde öğrencilerle kamu ve özel sektör bir araya getirildi. 5 gün süren etkinlikler kapsamında 28 Mayıs’ta Türksat adına Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Çöllüoğlu ile Uydu Programları Direktörü Nefes de birer sunum gerçekleştirdi.

Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Çöllüoğlu, yaptığı sunumda Türksat’ın bilişim hizmetlerinin yanı sıra, Türksat’ın altyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çöllüoğlu, Türksat’ın yönettiği altyapı hizmetlerini kapsam ve teknoloji açısından değerlendirerek etkinlik katılımcılarıyla paylaştı.

Türksat Uydu Programları Direktörü Nefes ise genç mühendis adaylarına Türksat 5A, Türksat 5B ve Türksat 6A’nın genel yapım sürecine ilişin bilgiler verdi. İlk yerli ve milli haberleşme uydusu projesi Türksat 6A’ya da değinen Nefes, Türkiye’nin uzaydaki geleceği açısından söz konusu projenin büyük önem taşıdığını söyledi.