/
İstanbul
Genel

Türksat A.Ş., sağlık bilişim sektöründeki gelişmelerin değerlendirildiği HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi Fuarı ve EMRAM Eğitim Konferansı’na katıldı.  

25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen etkinlik, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, sağlık hizmet sunumunda önemli paya sahip üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kuruluşların işbirliği ve bölge ülkelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler ve Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar, yeni teknolojiler sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluştu.  

Türksat A.Ş. Genel Müdürü Cenk Şen etkinliğin ikinci gününde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcı Ömer Fatih Sayan'ın moderatörlüğünü yaptığı Stratejik Datayı Güvende Tutmak adlı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Türksat'ın yürüttüğü e-Devlet ve bilişim hizmetlerinden bahseden Şen, e-Devlet Kapısı'nın güvenliğinden ve Türksat'ın sunduğu siber güvenlik hizmetlerinden bahsetti.

Etkinlikte ayrıca katılımcılara şirketimizin bilişim faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.