Türksat, IBC 2019 Fuarına katıldı

Buradasınız

Türksat, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen, Dünya’nın önde gelen etkinlikleri arasında yer alan IBC fuarına katıldı. 

Amsterdam RAI’de 13 Eylül 2019 Cuma günü açılışı gerçekleştirilen IBC 2019 fuarında Türksat, 1 numaralı salondaki A44 no’lu stantla fuardaki yerini aldı.

Fuarda uydu hizmetleri alanında yürüttüğümüz faaliyetlerin tanıtımının yanı sıra, katılımcılara yeni haberleşme uydularımız Türksat 5A ve Türksat 5B ile SOTM anten hakkında bilgilendirmeyapılıyor. Stantımızda ayrıca çeşitli uydu operatörleri ile işbirliği görüşmeleri gerçekleştiriliyor.

Yoğun ilgi gösterilen standımızı RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ve beraberindeki heyet ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında bilgi aldı.  

Türksat AŞ Uydu Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Ertok, IBC fuarına her yıl katıldıklarını belirterek, "Temel amacımız bu fuarda kendimizi göstererek varlığımızı hissettirmek ve yeni yeni işbirlikleri üzerine imkanlar araştırmak. Burada yenilikleri takip ederek birlikte çalıştığımız firmalar ile toplantı yapma imkanımız oluyor ve onlarla yeni anlaşmalar imzalamak için altyapılar oluşturuyoruz." ifadesini kullandı.

Ertok, Türksat uydu tarafı ile ilgili şu anda devam eden 3 önemli proje olduğunu ifade ederek, "Bunlardan birincisi Türksat 5A uydusu, ikincisi Türksat 5B uydusu. Şu anda ikisi de üretim aşamasındalar. 5A uydusunu 2020'nin ortalarına doğru, 5B uydusunu ise 2021 yılının başında fırlatmayı hedefliyoruz. Bir diğeri de yerli haberleşme uydumuz olan 6A uydusudur. Bunu da 2021 yılında üretimi bittikten sonra inşallah 2022 yılında fırlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

IBC 2019 fuarı 17 Eylül 2019 Salı günü sona erecek.

Etkinlik Yeri: 
Amsterdam
Etkinlik Tarihi: 
Cuma, Eylül 13, 2019 to Salı, Eylül 17, 2019