Türksat, ICSG 2019’a Katıldı

Buradasınız

Akıllı çözüm hizmetleri ile kamu kurumlarının ve yerel yönetimlerin çözüm ortağı olan Türksat, 25-26 Nisan tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 7.’si gerçekleşen Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarına (ICSG) katıldı.

Kongrenin açılış konuşmalarında yer alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer A. Karagözoğlu, akıllı şehir uygulamaları ile buluşan şehirlerdeki siber güvenlik ihtiyacının altını çizdi. 5G altyapısına Dünya ile birlikte geçmek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Karagözoğlu, şehir nüfusunun artmasıyla birlikte akıllı şehir çözümlerine daha fazla ihtiyaç duyulacağını, yerli ve milli imkânlar ile 5G teknolojisinden de yararlanarak bu ihtiyaçlara daha hızlı çözümler üretilebileceğini belirtti.

Video konferans ile bir açılış konuşması gerçekleştiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, akıllı şehirler ve şebekeler ile sürdürülebilir enerjinin önemine değindi. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında Türkiye’nin öncü olmasını sağlayacak çalışmalar yaptıklarını belirten Dönmez, yerli teknoloji ve yüksek katma değer anlayışına odaklandıklarını ifade etti.

Kongrenin ikinci gününde “Akıllı Şehirlerde Sanayileşme” başlıklı panelde söz alan Türksat Akıllı Çözümler Proje Yöneticisi Erhan Gündoğdu, Türkiye’deki akıllı şehir projelerinin eylem planları dâhilinde standartlaşması gerektiğine değindi. Gündoğdu, Türksat tarafından sunulan akıllı şehir projesi çözümlerinden ve kurumlara sağlanan katma değerli hizmetlerden bahsetti.

İki gün boyunca Türksat standında ziyaretçilere akıllı çözümler alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

Etkinlik Yeri: 
İstanbul
Etkinlik Tarihi: 
Perşembe, Nisan 25, 2019 to Pazar, Mayıs 26, 2019