Türksat, Proje Yönetim Zirvesi’ne Katıldı

Buradasınız

Yönettiği bilişim projeleri ile kamu kurumlarının dijitalleşmesine ve Türkiye’nin e-Dönüşüm sürecine katkı sağlayan Türksat, proje yönetimi alanındaki önemli etkinliklerin başında gelen PM Summit Ankara’ya katıldı.

PMI Türkiye tarafından 21-22 Haziran’da Türksat desteği ile gerçekleştirilen etkinliğe proje yönetimi alanında 500’ün üzerinde profesyonel kişi katıldı

Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, yaptığı konuşmada proje yönetiminin önemine değindi. Proje yönetiminde tekniklerin değiştiğini ifade eden Şen, “waterfall”, “agile”, “scrum” gibi farklı metotlar olsa da aslında tek amaca yönelik ihtiyaçların kısıtlı kaynaklar ile çözülmesi gerektiğinin altını çizdi. Türksat olarak etkinliğe verdikleri destekten dolayı Şen’e plaket takdim edildi.

Etkinliğin ikinci gününde Türksat Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörlüğü’nden Hüseyin Akkaya “Dönüşümde Kelebek Etkisi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı’nda yürütülen Hastalık Yönetim Platformu (HYP) projesinden yola çıkarak Türksat projelerinin kurumlara, insanlara ve topluma olan faydalarına değinen Akkaya, ilgili çalışmaların doğrudan ve dolaylı olarak insanoğluna maddi ve manevi kazanımlar sağladığını ifade etti.

Etkinlikte açılan Türksat standında katılımcılara proje yönetim faaliyetleriyle ilgili bilgi verildi.

Etkinlik Yeri: 
BTK / Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Pazartesi, Haziran 24, 2019 to Cumartesi, Temmuz 6, 2019