/
Ankara
Uydu

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından 11’incisi düzenlenen Internatıonal Aerospace Conference 2021 (AIAAC 2021- Uluslararası Havacılık ve Uzay Konferansı 2021) 8-10 Eylül 2021 tarihleri arasında dünyanın önde gelen havacılık ve uzay otoritelerinin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi. Türksat A.Ş., uluslararası havacılık ve uzay sektöründe önemli yeri olan konferansta dört bildiri ile yer aldı.

 

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü tarafından 1996 yılında ilki gerçekleştirilen ve 2005’ten sonra her iki yılda bir düzenlenen Internatıonal Aerospace Conference 2021’in bu yıl 11’incisi gerçekleştirildi. 8-10 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen konferansta dünyanın önde gelen uzmanları havacılık ve uzay konularındaki çalışmalarının sunumlarını gerçekleştirdi. Çeşitli ülkelerden alanında uzman isimlerin konuşmaları da konferansa zenginlik kattı.

 

Türksat Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Demirel, Uydu Programları Direktörü M.Mehmet Nefes ve Uydu Kontrol Direktörü Ümit Cezmi Yılmaz başta olmak üzere çok sayıda Türksat uzmanı konferansın çeşitli oturumlarında bildiri sundu.

 

Türksat Genel Müdür Yardımcısı Demirel, Uydu Programları Direktörü Nefes ve Direktörlük Personeli Arif Armağan Gözütok ile birlikte “NPR And Intermodulatıon Dıstortıon Modellıng of Travellıng-Wave Tube Amplıfıer of Telecommunıcatıon Spacecraft” bildirisini sunarken, Uydu Kontrol Direktörü Ümit Cezmi Yılmaz ile uzmanlar Yavuz Andaç, Şükrü Can Özer ve Ahmet Burak Koç “Power Management Tool Development For Geostatıonary Communıcatıon Satellıtes bildirisini sundu.  Uydu Programları Direktörü Nefes, Koray Bayraktar ve Ezgi Nur Sayar ile birlikte                “Outlıne Of a Conceptual Space Fuel Statıon (SFS)” bildirisin sunarken, Araştırma Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörlüğü Danışmanı Nedim Sözbir, uzmanlar Erkam Arslantaş ve Murat Bulut ile “Black Thermal Control Paınt For Geostatıonary Satellıtes” bildirisinin sunumunu gerçekleştirdi.