Image
Türksat A.Ş.

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştiren Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biridir.

Ulusal egemenlik kapsamındaki uydu yörünge pozisyonlarının haklarına, yönetimine ve işletme yetkisine sahip olan Türksat, ulusal ve uluslararası uydu operatörlerine ait uydular üzerinden haberleşme altyapısını kurma, işletme ve ticarî faaliyette bulunma görevlerini yerine getirir. Türksat, sahip olduğu uydular üzerinden Asya ve Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyada telekomünikasyon hizmetleri sunar.

Uydular üzerinden sağladığı doğrudan TV yayınları, kırsal alan telefon haberleşmesi, acil durum haberleşmesi, uluslararası telefon haberleşmesi ve kurumsal ağ hizmetlerinin yanı sıra Türksat, sahip olduğu kablo platformu üzerinden yurtiçi abonelerine sayısal kablo TV ve genişbant Internet hizmeti verir.

e-Devlet Kapısı’nın teknik altyapısını ve kamu kurumları ile entegrasyonunu da üstlenen Türksat, başta genişbant VSAT projeleri olmak üzere, yürüttüğü pek çok yeni projeyle birlikte uydularımızın etkin biçimde kullanılmasına öncülük eder.

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ilişkili kuruluşudur.

Sicil Numarası

192881

Ticaret Unvanı

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi

İşletme Merkezi

Ankara

Sermaye

8.053.743.283,00 TL

Vergi Dairesi

Ankara Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü

Vergi Numarası

8810263772

Şirket Tescil Tarihi

22.07.2004