Hasan Hüseyin ERTOK
Hasan Hüseyin ERTOK
Genel Müdür

2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde New Jersey Institute of Technology Bilgisayar Bilimleri Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Hâlihazırda Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği alanında doktorasına devam etmektedir.

Çalışma hayatına 2004’te ABD’nin New Jersey eyaletinde bir perakende satış şirketinin veri tabanı uzmanı olarak başladı. 2006’ya kadar ABD’de telekomünikasyon alanında yazılım mühendisi ve yönetici olarak çalıştı.

2006 yılında uzman olarak Türksat A.Ş. bünyesine katıldı ve 2006-2007 yıllarında Fransa’da Türksat 3A Uydu Projesi Teknoloji Transfer Programı kapsamında veri işleme ve uydu üzeri yazılım sorumlusu olarak yer aldı. 2014-2017 yılları arasında ise Araştırma Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörü olarak çalıştı.

9 Şubat 2017 tarihinde Türksat Uydu İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı, 21 Ocak 2021 tarihinde ise Türksat A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı.

Devamını oku »
Ahmet SAVAŞ
Ahmet SAVAŞ
Bilişim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

İlk orta ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğini bitirdi. Gebze Teknik Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversitede doktora çalışmaları devam etmektedir. 1998 yılında İstanbul’da özel sektörde profesyonel olarak işe başladı. 2001 yılında Bilgi İşlem Müdürü oldu.

2005 yılında Türksat A.Ş’de Yazılım Geliştirme Müdürü olarak iş hayatına devam etti. 2014 yılında Yazılım Geliştirme Direktörü olarak atandı. 2020 yılı aralık ayında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevine getirildi. Türksat AŞ Yönetim Kurulu kararıyla Mayıs 2021’de Türksat Bilişim Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Devamını oku »
Mehmet ÇERİKÇİ
Mehmet ÇERİKÇİ
Hukuk Müşaviri

Profesyonel hayatına, Serbest Avukat olarak başlamış, 7 yıl Serbest avukatlık yaptıktan sonra 2005 yılında TÜRKSAT Hukuk Müşavirliğinde Uzman Avukat olarak görev almıştır. Bilahare yine TÜRKSAT’ta Dava Takip Müdürlüğü görevini ifa etmiştir. 2010-2014 yıllarında TBMM’de Danışman olarak görev yapmıştır.


2014 yılında TÜRKSAT Hukuk Müşaviri olarak atanmıştır. Halen Erişim Sağlayıcılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TCDD Teknik Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Noterlik ve Arabuluculuk belgesine haiz olan Mehmet ÇERİKCİ, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

 

Devamını oku »
Metin ÇAVUŞOĞLU
Metin ÇAVUŞOĞLU
İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünden 2003 yılında mezun olan Çavuşoğlu, iş hayatına 2002-2003 yılları arasında Kombassan Kâğıt A.Ş.’de başladı. 2004-2013 yılları arasında Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü bünyesinde farklı görevlerde bulundu. Son olarak 2012 -2013 yılları arasında bankanın İç Anadolu Bölge Krediler Yöneticiliği görevini yürüttü. 2013 yılında Türksat bünyesine katılarak, 2017 yılına kadar Finans Direktörü olarak görev yapan Çavuşoğlu, 22 Aralık 2016 tarihinde İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Devamını oku »
Mustafa ÇAVUŞOĞLU
Mustafa ÇAVUŞOĞLU
Teftiş Kurulu Başkanı

Denetçilik mesleğine 1997 yılında Tarım Bakanlığı’nda başlamıştır. 2005 yılında TÜBİTAK’a atanan ilk Kamu İç Denetçisi olan Çavuşoğlu, 2005 ile 2014 yılları arasında aynı kurumda İç Denetim Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Türksat A.Ş.’ye Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Erişim Sağlayıcılar Birliğinde Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Çavuşoğlu, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde iç ve dış denetim üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Devamını oku »
Dr. Selman DEMİREL
Dr. Selman DEMİREL
Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Selman Demirel, lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden almış, doktorasını da aynı bölümde gerçekleştirmiştir.

Çalışma hayatına 2006 yılında Türksat A.Ş. bünyesinde uzman olarak başlamıştır. 2006-2008 yıllarında Fransa’da “Türksat 3A Uydu Projesi Teknoloji Transfer Programı” kapsamında Uydu Elektrik Güç Sistemleri Sorumlusu olarak görev almıştır. Türksat Ar-Ge ve Uydu Tasarım Direktörlüğü bünyesindeki uydu tasarım faaliyetleri ile ülkemizin tek uydu montaj, entegrasyon ve test merkezi olan USET’in kurulum ve kabul süreçlerinin yönetiminde yer almıştır.

2014-2021 yılları arasında Türksat Uydu Programları Direktörü olarak, Türksat 5A, Türksat 5B ve ilk yerli haberleşme uydusu Türksat 6A uydu programlarını yürütmüştür. 29 Ocak 2021 tarihi itibarıyla uydu hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Devamını oku »
Ahmet Selami SÖĞÜT
Ahmet Selami SÖĞÜT
Genel Müdür Yardımcısı

2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Ahmet Selami Söğüt, 2014 yılında Beykent Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına 2001 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsbak A.Ş.’de başlayan Söğüt, Sinyalizasyon, Haberleşme ve Görüntü Sistemleri, Kamera Sistemleri ve Ar-Ge departmanlarında mühendis ve şef olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılında İsttelkom A.Ş.’ye teknik müdür olarak atanmıştır. İstanbul genelinde IOT ve telsiz sistemlerinin, fiber optik hatların kurulum, bakım onarımı ile network sistemlerinin yönetimini yapan şirkette 2019 yılı sonuna kadar Elektronik Sistemler Müdürü olarak çalışmış, 18 yıl çalıştığı İBB iştirak şirketlerinde çok sayıda teknik altyapı projesinde aktif rol üstlenmiştir.

Radyo ve TV yayıncılarına ilaveten GSM operatörlerine, İnternet Servis Sağlayıcılarına ve OKTH hizmet sağlayıcılarına haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilen PTT Kule Verici Tesisleri A.Ş.’de, 2020 Ocak ayından bu yana Genel Müdür olarak, Çamlıca ve Çanakkale Kulelerinin teknik altyapılarının kurulması ve devreye alınması aşamalarını da yönetmiştir.

Aslen Gümüşhaneli olan Söğüt, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Devamını oku »