/
Ankara
Bilişim

Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Türksat A.Ş. arasında imzalanan “e-Plan Otomasyon Sistemi Modernizasyonu Projesi” açılış toplantısı 2 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşti.

Toplantıya Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Akıllı Şehirler ve Coğrafi Teknolojiler Dairesi Başkanı Dursun Yıldırım, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekibi ile Türksat Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü Serdar Küpcü, Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı İbrahim Özkeser ve proje ekibi katıldı.

Proje kapsamında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde tesis edilmiş olan Kent Bilgi Sistemi Altyapısı Uygulama Yazılımlarının bakım, idame ve ek geliştirme hizmetlerinin alınması, e-Belediye veya gerekmesi halinde başka sistemler ile ihtiyaç duyulacak entegrasyonların yapılması, sürdürülebilirliğinin sağlanması, tüm uygulamalar ile ilgili gerekli eğitim materyallerinin güncel tutularak eğitimlerin, veri ve kullanıcı desteğinin sağlanarak yaygınlaştırılması gerçekleştirilecek.