/
Orhangazi Parkı, İstanbul
Genel

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi (KAİHL) tarafından her yıl düzenlenen Bilim Seyyahları etkinliği Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinin katılımıyla İstanbul Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve “Bilim Seyyahları” festivalinde Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ziyaretçi öğrenciler için çeşitli bilimsel etkinliler ve deney gösterileri gerçekleştirildi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka’nın da ziyaret ettiği festival alanında fizik, kimya, biyoloji, matematik, robot ve bilim tarihi atölyelerinin, deney gösterilerinin yanı sıra, Türksat, Türk Hava Yolları, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Zemin İstanbul, TÜGVA İcathane stantları yer aldı.

Türksat standını ziyaret eden öğrencilere Uydu Frekans Gözlem Direktörlüğü personeli Hacı Veli Demirci ve Burak Sami Bayrakçı tarafından Türkiye’nin uzaya fırlatılan en son haberleşme uydusu Türksat 4B ve Proton Roketi hakkında detaylı bilgiler verildi.