/
İstanbul Elite Worl Europe Hotel
Genel

Türksat A.Ş., TASAM Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü tarafından bu yıl “Geleceğin Güvenliği” temasıyla gerçekleştirilen İstanbul Güvenlik Konferansı’na “iletişim sponsoru” olarak katıldı.

Türksat Tanıtım kanalından canlı olarak yayınlanan etkinliğin açılışına Kosova Başbakan Yardımcısı Dalibor Jevtic, Katar Silahlı Kuvvetler Komutanı Hamad Ben Mohammed Al-Marri, Senegal Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetler Başkanı, Gana Cumhuriyeti Ulusal Güvenlik Bakanı Bryan Acheampong ve Zanzibar & Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Devlet Bakanı Issa Haji Ussi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, bu yıl dördüncü kez düzenlenen etkinliğin Türksat uyduları vasıtasıyla tüm dünyadan takip edilebileceğini vurgulayarak İletişim Sponsoru olan Türksat’a teşekkürlerini bildirdi.

7-9 Kasım tarihleri arasında İstanbul Elite Worl Europe Hotel’de düzenlenen etkinliğe yurtiçinden ve yurtdışından akademisyenler, kamu kesimi ile özel sektörden temsilciler, STK’lar, güvenlikle ilgili kurumlardan yetkililer ve bürokratlar katılım sağlarken; savunma ve uzay sanayii, yapay zekâ, istihbarat yönetimi, endüstri 4.0, robotik ve siber güvenlik gibi konular işlendi.