/
Ankara
Uydu

Türksat, Uluslararası Yeni Nesil Milli Savunma Projeleri Konferansı’nda

 

Savunma sanayinin önde gelen isimlerini bir araya getiren 7. Uluslararası Yeni Nesil Milli Savunma Projeleri ve Sektör İlişkileri Konferansı, Türksat’ın desteğiyle Ankara’da düzenlendi. Konferansta, Uydu Hizmetleri Pazarlama ve Planlama Direktörlüğünden Kazım Efendioğlu, Türksat’ın Savunma sektörüne katkı sağlayacak milli uydu proje çalışmalarını ve Dünya’da haberleşme uyduları ile uydu operatörlüğünün geleceğine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

 

Savunma sanayii öncülerini bir araya getiren 7. Uluslararası Yeni Nesil Milli Savunma Projeleri ve Sektör İlişkileri Konferansı, 3 Haziran 2021 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Conventıon Center’da gerçekleşti. Türksat’ın iletişim desteği verdiği ve savunma sanayii projelerinin ele alındığı konferansta Türk savunma sanayii ve teknoloji sektörünün önde gelen isimleri sunumlar geçekleştirdi.

Türksat, Aselsan, MKEK ve STM, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı’nın temsilcilerinin katıldığı Konferans’ta Türksat adına sunum yapan Uydu Hizmetleri Pazarlama ve Planlama Direktörlüğünden Kazım Efendioğlu, Türkiye’de savunma sanayinin geldiği noktaya ve Türksat’ın bu alanda yaptığı çalışmaları anlattı. Dünya’da uydu operatörlüğünün geleceğine ilişkin sunum yapan Efendioğlu, Türksat’ın kurumların çözüm ortağı olarak yaptığı çalışmalara ilişkin de açıklamalarda bulundu. Türksat’ın, mevcut uydu operatörleri arasındaki yerine ve sektörde yaşanan gelişmelere de değinen Efendioğlu Türksat 6A Yerli Haberleşme Uydusu’nda gelinen noktayı da anlattı.