/
Ankara
Genel

Savunma ve havacılık sektöründe yerli ürünlerin ve uygulamaların yaygınlaştırılarak, söz konusu alandaki işbirliklerinin derinleştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Türksat A.Ş. ve Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) tarafından ODTÜ Teknokent’te düzenlenen “B2B” etkinliğinde hem teknolojik yatırımlar değerlendirildi, hem de firmalar ürünlerini sunma imkânı yakaladı.

ODTÜ Teknokent CoZone’da düzenlenen “B2B” etkinliğine Türksat, TSSK ve ODTÜ Teknokent yöneticileri katıldı.

Etkinlik kapsamında, TSSK üyesi olan ve etkinliğe iştirak eden firmalarla teknolojik yatırım gündemi paylaşıldı. Firmalar, gündeme ilişkin projelerini, ürünlerini ve çözümlerini sunma imkânı buldu. Etkinlik, sektörel işbirliklerinin geliştirilmesine de zemin hazırladı.

Teknokent firmaları tarafından geliştirilen yerli ürünler ve uygulamalar, Türksat uzmanlarına sunuldu.

Yerli ve milli üretim hassasiyeti

Türksat Bilişim Müşteri İlişkileri Direktörü Mustafa Çiçek, etkinlikte yaptığı konuşmada, katılım gösteren firmaları paydaş olarak gördüklerini söyledi. Türksat’ın faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Çiçek, “Şirketimizin projelerinde yerli ve milli duyarlılıkla üretim yapan firmalarla çalışmaya gayret ediyoruz.” dedi.

TSSK Koordinatörü Koray Çakır ise kümelenmenin çalışmalarına dikkati çekerek, B2B etkinliklerine gelecek yıl da devam edileceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından, B2B görüşmelerine geçilerek yeni güç birliklerinin altyapısı hazırlandı.