/
Gölbaşı
Genel

Türksat’ta 2+2=5 Projesi kapsamında kampüsler içerisinde ulaşımda artık bisikletler kullanılacak.  Uygulama, Gölbaşı ve Macunköy yerleşkelerindeki kurulan iki istasyonda 25 adet bisikletle başlatıldı.

Kültürel ve sosyal imkânları artırmayı hedefleyen 2+2=5 Projesi kapsamında Türksat yerleşkelerinde daha az enerji kullanımı ve çevreye daha duyarlı bir ulaşım sistemi için kampüs içinde bisiklet dönemi başlatıldı. Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Bisiklet Hizmete Alım Töreni, Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Hukuk Müşaviri Mehmet Çerikçi, Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Selman Demirel, Bilişim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Savaş, İdari ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Metin Çavuşoğlu, Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Çavuşoğlu ve direktörlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

20 tanesi Gölbaşı yerleşkesinde, 5 tanesi de Macunköy yerleşkesinde olmak üzere toplam 25 bisikletle başlatılan hizmet kapsamında Gölbaşı ve Macunköy yerleşkelerindeki Türksat personelleri, mevsim şartlarına göre bisikletlere binebilecek. Bisiklet kullanımı ile yerleşkeler içerisinde çevreye duyarlı bir ulaşım sistemi oluşturularak , zamandan da tasarruf sağlanacak.