/
Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu
Genel

Üniversiteler, kamu özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda düzenlenen "Yetenek Her Yerde" bölgesel kariyer fuarlarının 11. ve son durağı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Batı Karadeniz bölgesinde bulunan 17 üniversitenin iş birliğiyle 25-26 Mart 2022 tarihlerinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuar organizasyonunda Türksat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı standında yer aldı.

Fuar kapsamında düzenlenen panel programında Türksat A.Ş. Uydu Pazarlama ve Planlama Direktörlüğü Ürün Yönetim Uzmanı Aydın Zaim “Haberleşme Uyduları ve Uyduların Çalışma Prensipleri”, Araştırma&Geliştirme ve Uydu Tasarım Direktörlüğü Uzmanı Ahmet Şamil Yücel’se “Türksat Model Uydu Yarışmaları” hakkında üniversite öğrencileriyle bilgi paylaşımında bulundular.

Etkinlikte Türksat’ın faaliyet alanları hakkında yapılan bilgilendirmenin yanı sıra, katılımcı öğrenci ve mezunlara şirkette yürütülen İnsan Kaynakları (İK) süreçleri anlatıldı. Türksat A.Ş.'nin işe alma sürecinin ilk basamağı olan kariyer.turksat.com.tr sayfası tanıtılarak, staj ve iş başvurusu yapma süreçleri öğrencilerle paylaşıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ve Bolu Valisi Ahmet Ümit’in ziyaret ettiği Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı standı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.