07 Kasım 2023
Genel

Düş Peşine Türksat Aday Mühendis Programı kapsamında düzenlenen oryantasyon eğitimi Genel Müdürümüz Hasan Hüseyin Ertok ve Türksat A.Ş. üst yönetiminin katılımıyla Türksat Gölbaşı Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.

Eğitim programının açılışında öğrencilere hitap eden Genel Müdürümüz Ertok, Mayıs ayının sonuna kadar sürecek olan program boyunca aday mühendislerin Türksat'ın tüm faaliyet alanlarındaki iş süreçlerine dahil edileceklerini belirterek, bütün Türksat çalışanlarının kendilerine yardımcı olmak için hazır olduğunu, maksimum fayda ve gelişimle programı tamamlayacaklarına inandığını ifade etti.

Ağırlıklı olarak elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği bölümlerinden olmak üzere 238 başvuru içinden seçilen 37 aday mühendisin katıldığı oryantasyon programında Genel Müdür Yardımcımız Ömer Faruk Çöllüoğlu da tecrübe, zaman yönetimi ve geleceğe dair hedefleriyle ilgili aday mühendislerle sohbet etti. Çalışma hayatlarının henüz başında bulunan öğrencilere, iş hayatına atıldıklarında şimdiki kadar çok vakitleri olmayacağını hatırlatan Çöllüoğlu, hayatlarının en verimli döneminde bulunduklarını vurgulayarak bundan sonraki süreçte hedef odaklı kişisel gelişime dikkat etmeleri noktasında tavsiyelerde bulundu.

İnsan Kaynakları Direktörlüğü koordinasyonunda gerçekleşen eğitim programı kapsamında Türksat'ın uydu, kablo ve bilişim sektörlerindeki faaliyeleriyle ilgili tanıtım sunumları yapıldı. Bilişim hizmetleriyle ilgili sunum Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörlüğünden Proje Yöneticisi Osman Tokgöz, Kablo hizmetleriyle ilgili sunum İnternet ve İnteraktif Hizmetler Direktörlüğünden BT Network Uzmanı Selçuk Hırdan ile BT Network Personeli Mustafa Çeşmeci, Uydu hizmetleriyle ilgili sunum Uydu Frekans Gözlem Direktörlüğünden UH Geolocation Uzmanı Ahmet Kasapçopur tarafından yapıldı.

Tanıtım sunumlarının ardından düzenlenen kampüs gezisine katılan aday mühendisler Lagari Hasan Çelebi Müzesi'ni, 15 Temmuz Türksat Müzesi'ni, TV Uplink Merkezi'ni ve e-Devlet Kapısı İletişim Merkezi'ni ziyaret etti.