"e-Devlet Değerlendirme" toplantısı yapıldı

Buradasınız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında "e-Devlet Değerlendirme" toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Cenk Şen, Cumhurbaşkanlığı Bilgi Teknolojileri Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Toplantıda vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştıran, hızlandıran ve maliyetleri azaltan e-Devlet Kapısı’nın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeniden yapılandırılan devlet teşkilatına uyumuna ilişkin atılacak adımlar ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı kabinesinin “100 Günlük İcraat Programı”nda yer alan hedeflerden biri olan e-Devlet Kapısı’nın etkinleştirilmesi, vatandaşa, kamu kurumlarına, üniversitelere, belediyelere, meslek örgütlerine ve iş dünyasına verilen hizmetleri hızlandıracak.

Toplantıda, e-Devlet Kapısı’nda yapılacak yeniliklerin yanı sıra, yeni sistemle bazı bakanlıkların birleştirilmesi ve yeni kurumların oluşturulması da görüşüldü.

Sayısal dönüşümün en önemli unsuru olan e-Devlet Kapısı çalışmaları kapsamında, tüm bakanlıkların katılımıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın başkanlığında 31 Ağustos Cuma günü “e-Devlet Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirilecek.