03 Ağustos 2022
Kablo

Abonelik Sözleşmelerinin e-Devlet Kapısı Üzerinden Onaylanması Projesi kapsamında, Türkiye'de e-Devlet Kapısına doğrudan entegre olarak abonelik sözleşme onayı sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) 26 Haziran 2021 tarihinde yayınladığı “Başvuru Sahibinin Kimliğinin Doğrulanma Süreci Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde belirtilen kimlik doğrulama ve sözleşme onaylama yöntemlerinden biri olan e-Devlet Kapısı üzerinden işlemlerin yapılması için yürütülen proje, 07.07.2022 tarihinde devreye alınarak süreç uygulanmaya başlandı ve ilk sözleşme bu tarihte onaylandı.

Böylece Türkiye'de e-Devlet Kapısına doğrudan entegre olarak abonelik sözleşme onayı sürecini işleten ilk telekom operatörü Türksat Kablo oldu.  Projenin hayata geçmesi ile birlikte Türksat Kablo Hizmetlerine dair sözleşmeler e-Devlet Kapısına şifre dışı diğer yöntemlerle (internet bankacılığı, mobil bankacılık, güvenli e-imza veya TCKK ile) giriş yapılarak onaylanabilecek.

 Proje ile kağıt ortamında yürütülen abonelik sözleşme yönetimi ve ıslak imza süreçleri dijital ortama taşınarak, müşteri deneyimi iyileştirilecek, çevreye daha fazla değer vererek, maliyetlerin düşürülmesi sağlanacak.