19 Aralık 2019
Genel
Kablo

Saran Group'un TV kanalları S Sport, S Sport 2, NBA TV ve EDGEsport'un Kablo TV platformu üzerinden izleyicilerle buluşmasına yönelik işbirliği imza töreni, 18 Aralık 2019 tarihinde S Sport stüdyolarında gerçekleştirildi.

İmza töreni, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Şen ile Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran'ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Genel Müdür Şen, Türksat Kablo olarak her geçen gün içeriklerini artırmak istediklerini belirterek, Saran Group ile yaptıkları işbirliğinin meyvelerini çok kısa süre içinde toplayacaklarını söyledi. Kablo TV müşterilerine sunulan içeriği zenginleştirme çalışmaları kapsamında sporseverler tarafından yakından takip edilen S Sport, S Sport, NBA TV ve EDGEsport kanallarının Kablo TV platformuna eklenmesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Şen, kaliteli içeriği ekonomik imkânlarla Kablo TV müşterilerine sunmaya devam edeceklerini ifade etti.  

Sadettin Saran ise Kablo TV ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük mutluluk duyduklarını, söz konusu işbirliği ile yayın hayatına 2,5 yıl önce başlayan S Sport'un Türkiye'deki tüm TV platformları üzerinden yayın yapar konuma geldiğini dile getirdi. Saran, amaçlarının, tüm sporseverlere, bulundukları her yerde ulaşmak ve onlara her zaman en kaliteli spor içeriklerini sunmak olduğuna dikkati çekti.

Söz konusu işbirliği kapsamında S Sport, Kablo TV'de "Premium Spor Paketi" kapsamında 240 no'lu kanaldan, S Sport 2 ise 241 no'lu kanald üzerinden izleyicilerle buluşacak. Ayrıca paket kapsamında 242 no'lu kanalda NBA TV ve 243 no'lu kanalda EDGEsport yer alacak.

Böylece Kablo TV izleyicileri Premier Lig, NBA, Formula 1, Moto GP, ATP500, UFC, Bundesliga, NCAA basketbolu, UEFA 2020/2021 Uluslar Ligi, FIFA 2022 Dünya Kupası Grup Eleme Maçları, FIBA Eurobasket 2021 Grup Eleme Maçları, 7 Days Eurocup, FIBA Şampiyonlar Ligi ve daha fazlasını içeren premium spor içeriğine kavuşacak.