24 Mayıs 2024
Genel

Üniversite öğrencilerinin kariyer planlamasına yönelik hayata geçirilen Düş Peşine Aday Mühendis Programı kapsamında Türksat ile Türk Hava Kurumu Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.  
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleşen iş birliği imza törenine Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rahmi Er, Türksat İnsan Kaynakları Direktörü İmge Buşra Açıksöz ve Türksat Uydu Programları Direktörü Fatih Ayhan katıldı. 
Törenin ardından konuşan Genel Müdürümüz Hasan Hüseyin Ertok, program kapsamında üniversitelerle yapılan iş birliklerinin sayısını artırmayı istediklerini ifade etti. Ertok, uzun dönemli staj programının ardından öğrencilere Türksat’ta istihdam imkânının açıldığını sözlerine ekledi. Rektör Rahmi Er ise öğrencilerin uzun bir süre Türksat’ta bulunmaları ve tecrübe kazanmalarının kendilerini geliştirmeleri açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Öğrencilerin Türksat’ta staj yapmalarının çok önemli prestij göstergesi olduğunu kaydeden Er, bu katkının her türlü takdirin üstünde olduğunu söyledi. 
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Rahmi Er ve Genel Müdürümüz Hasan Hüseyin Ertok birbirlerine tablo takdim ettiler.