04 Nisan 2022
Genel

Türksat A.Ş. Ramazan ayının ilk iki gününde Priştine ve Mitroviça’da Kosovalılarla iftarda buluştu. Eyüp Sultan Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar organizasyonuna katılan Türksat, iftar sevincini kurulan iftar çadırlarında yüzlerce kişiyle birlikte yaşadı. 

Türksat A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Savaş, Ramazan ayının ilk iftarını Kosovalı Türk ve Arnavutlarla birlikte açtı. Ertok, Priştine ve Mitroviça’da kurulan çadırları yerinde inceleyip, yardım çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldıktan sonra, yemek dağıtım çalışmalarına da bizzat katılım sağladı.

Türksat’ın 11 yıldır düzenlenen iftar programlarına destek verdiğini vurgulayan Ertok, “Kosovalı kardeşlerimizle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şimdiden hepinizin Ramazan Bayramını da kutluyorum” dedi.

Genel Müdür Ertok ziyaret programı kapsamında, Kosova Devlet Televizyonu (RTK) Genel Müdürü ShkumbIn Ahmetxhekaj ile görüştü. Ahmetxhekaj’dan Kosova’daki TV yayıncılık sektörüyle ilgili bilgiler alan Ertok daha sonra RTK kanalına röportaj verdi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle 2 yıldır yemek dağıtımı şeklinde yapılan iftar programları bu yıl hem yemek dağıtımı hem de çadır programı şeklinde devam ederken, iftar organizasyonları, Türksat VSAT sistemleri marifetiyle http://kosovaiftar.tv/ adresi üzerinden canlı olarak da yayınlanıyor.