21 Mayıs 2024
Genel

Türksat A.Ş., 21-23 Mayıs 2024 tarihlerinde Dubai'de düzenlenen CABSAT 2024’te sektörün en önde gelen temsilcileriyle buluştu. Yeni nesil uydularının gücü ile Orta Doğu ve Afrika (MEA) pazarında etkinliğini arttırmaya devam eden Türksat A.Ş., Orta Doğu'nun en büyük uydu iletişim hizmetleri ve yayıncılık organizasyonu CABSAT 2024’te özel çözümler için geliştirdiği yerli ve millî uydu anten ailesi PeycON'u da sergiledi.

Türksat,  CABSAT 2024'te Türksat 5A ve 5B ile güçlendirdiği filosu ve genişlettiği geniş bant uydu kapsama alanı sayesinde ortaya koyduğu haberleşme ve yayıncılıktaki en yeni hizmetlerini S2-B10 numaralı stantta sektör temsilcilerinin beğenisine sundu. Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde başlayan organizasyonda, Türksat'ın geniş uydu kapsamasındaki haberleşme hizmetleri ile birlikte millî PeycON ailesi antenleri HidrON, TerrON, MicrON ve AerON da görücüye çıktı. Fuarda ayrıca en üst düzey Ka Band teknolojisine sahip Türkiye’nin en güçlü geniş bant haberleşme uydusu Türksat 5B ile ilgili birçok farklı ülkeden iş ortakları ile önemli görüşmelerin yapılması planlanıyor.
Türksat, fuar kapsamında özellikle MEA bölgesinde yerli ve millî ürünleri ile etkinliğini artırmayı ve Türkiye’nin Orta Doğu ve Afrika’da uydu hizmetleri pazarında daha da güçlü bir şekilde yer almasını sağlamayı hedefliyor.