/
Ankara BTK
Genel

Türksat AŞ Kurumsal İletişim Direktörü Dr. R. Ruşen Kömürcü ve Türksat Uydu Hizmetleri Pazarlama ve Planlama Direktörlüğü Ürün Yönetim Uzmanı Aydın Zaim, BTK Bilişim Uzman Yardımcıları için açılan Aday Memur Eğitim Programı’na konuşmacı olarak katıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), bilişim Uzman Yardımcıları ile BTK’da göreve yeni başlayan diğer personellere yönelik Temel Eğitim, Hazırlayıcı Eğitim ve Stajı içeren Aday Memur Eğitim Programı düzenledi.

BTK’da düzenlenen Hazırlayıcı Eğitim Programı kapsamında Türksat adına konuşmacı olarak katılan Türksat AŞ Kurumsal İletişim Direktörü Dr. Kömürcü, Türksat’ı ve Türksat’ın vizyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Kömürcü, Türksat’ın bilgi ve iletişim teknolojileri ile uydu ve kablo ağı üzerinden hizmetler verme, bu kapsamda ülkenin teknolojik gelişimine öncülük etme misyonuyla hareket ettiğini belirterek, bu kapsamda yatırımlarını her geçen gün arttırdığına işaret etti.

Türksat Uydu Hizmetleri Pazarlama ve Planlama Direktörlüğü Ürün Yönetim Uzmanı Aydın Zaim ise Türksat’ın kurulduğu günden bugüne uydu hizmetlerinde Türksat 3A, 4A, 4B, 5A, 5B ve 6A haberleşme uyduları, kablo hizmetlerinde altyapı genişletme ve yükseltme çalışmaları, bilişim alanında ise donanım ve sistem yatırımları yaptığına dikkat çekerek, "Uzayda uydu sahibi sayılı ülkeden biri olan ülkemizin bu yıl yaz aylarında hizmete girecek Türksat 5B ve gelecek yıl uzaya gönderilecek Türksat 6A haberleşme uydularını kullanmaya başlamasıyla uzayda aktif haberleşme uydu sayısı 6'ya yükselecek” dedi.